Inwestowanie w nieruchomości

INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI

 

Inwestowanie w nieruchomości to od wielu lat bardzo skuteczna i popularna forma lokowania kapitału. Zanim jednak zdecydujemy się na tego rodzaju inwestycję, powinniśmy wiedzieć, jakie mamy możliwości i jak się do tego przygotować, żeby osiągnąć zysk. Działanie to, podobnie jak każdy biznes wymaga planu, strategii i wiedzy rynkowej. I tu z pomocą przychodzimy my - Domex nieruchomości.

Możemy wyróżnić dwie podstawowe formy inwestowania w nieruchomości.

  1.  Inwestowanie w mieszkania pod wynajem.

W tym przypadku powinniśmy rozważyć, czy planujemy najem krótkoterminowy czy długoterminowy. Pierwsza opcja jest skierowana do turystów poszukujących domów bądź mieszkań na wynajem w atrakcyjnych lokalizacjach. Aktualnie są one chętniej i częściej wybierane przez podróżujących niż hotele. W tym przypadku musimy jednak uwzględnić także różne ewentualne zdarzenia losowe, jakim w ostatnich latach była chociażby pandemia koronawirusa.
Wynajem długoterminowy zapewnia nam stabilny zysk. W każdym miesiącu otrzymujemy ustaloną w umowie kwotę, która może częściowo bądź też w całości pokryć ratę kredytu hipotecznego.

Inwestowanie w mieszkania pod wynajem już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jeżeli posiadasz wolne środki i chcesz czerpać stałe dochody z nieruchomości, ale nie wiesz od czego zacząć i jak się do tego zabrać to idealnie trafiłeś! Nasi Doradcy z Domex Nieruchomości przeprowadzą cię przez cały proces. Zaczniemy od wyszukania idealnego mieszkania - w dobrej lokalizacji z szybkim dojazdem do centrum miasta i dostępnością do zróżnicowanej infrastruktury. Udzielimy Ci wsparcia w procesie zakupu i w przypadku konieczności przeprowadzenia remontu. To nie wszystko! Zajmiemy się poszukiwaniem najemcy i będziemy czuwać nad prawidłowym przebiegiem wynajmu. Tobie pozostawimy wyłącznie czekanie na comiesięczne profity z wynajmowanego mieszkania. Nie ma to jak inwestowanie w nieruchomości z pomocą doświadczonych profesjonalistów, jakimi są Doradcy Domex Nieruchomości, prawda?

  1. Zakup nieruchomości na sprzedaż, czyli house flipping.

Ta opcja polega na zakupie nieruchomości w niższej cenie, a następnie odsprzedania jej z zyskiem. Inwestor kupuje w okazyjnej cenie i przeprowadza remont, który znacznie podnosi wartość lokalu. Średnio dochód może wynosić około 20 - 30 % włożonych środków. Żeby house flipping przynosił realny dochód potrzebna jest jednak wiedza i znajomość rynku nieruchomości. Jeżeli rozważasz opcję zakupu nieruchomości na sprzedaż to również nasi Doradcy Domex Nieruchomości przychodzą z pomocą! Co możemy dla Ciebie zrobić? Znajdziemy dla Ciebie okazję rynkową, przeprowadzimy remont, ulepszenie lub podzielimy nieruchomość. Wszystkie czynności i działania są zawsze zależne od aktualnej sytuacji rynkowej i rodzaju nieruchomości. Finalnie doprowadzamy do sprzedaży nieruchomości z zyskiem.

 

Jak zacząć inwestowanie w nieruchomości?

Przed rozpoczęciem swojej przygody z inwestowaniem w nieruchomości, musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

  • Jaki budżet możemy przeznaczyć na jej zakup?
  • Którą nieruchomość wybrać, w jakiej lokalizacji i z jakimi udogodnieniami?
  • W jakim celu tę nieruchomość kupujemy?

Odpowiedzi na te pytania nie należą do najłatwiejszych. O ile na pierwsze z nich dotyczące posiadanego budżetu mamy wiedzę, o tyle dwa kolejne mogą być nieco problematyczne. Tu z pomocą przychodzimy my - Domex Nieruchomości. Posiadamy ponad 14 - letnie doświadczenie i aktualną wiedzę, dzięki ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji. Współpraca z nami ma mnóstwo zalet, m.in.:

  • oszczędność czasu (wyszukujemy atrakcyjne oferty, załatwiamy formalności, umawiamy spotkania, przeprowadzamy remont, finalizujemy umowę)
  • weryfikacja stanu prawnego nieruchomości (po naszej stronie jest zadbanie o sprawdzenie dokumentacji prawnej i działanie zgodnie z procedurami)
  • kompleksowość - zapewniamy wsparcie i pomoc podczas całego procesu zakupu / wynajmu nieruchomości.

Pamiętajmy, że nie wystarczy inwestować. Kluczem jest mądre inwestowanie w nieruchomości, bo tylko wtedy osiągamy zyski. Domex Nieruchomości to gwarancja profesjonalizmu i bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu.