Masz pytania?
Zadzwoń na infolinię

(32) 750 84 67

Wyszukaj ofertę

Chcę kupić

Chcę
Kupić

zobacz więcej »
hcę sprzedać

Chcę
Sprzedać

zobacz więcej »

Blog, porady

Sprzedaż nieruchomości – co wybrać: szybko czy korzystnie?

Decydujesz się na sprzedaż nieruchomości i współpracę z biurem nieruchomości, ale nie wiesz jaki wariant współpracy wybrać? Nie wiesz, co będzie lepsze – umowa otwarta czy umowa na wyłączność? Nie ma co się zastanawiać. To jak wybór między tym, czy chcesz sprzedać nieruchomość szybko czy korzystnie. Zaraz wyjaśnimy dlaczego.

 

 

Umowa otwarta – sprzedaż szybka

 

Umowy otwarte zazwyczaj podpisują klienci, którzy wierzą, że im więcej osób pośredniczy w sprzedaży nieruchomości, tym szybciej ją zbędzie. Podpisują więc umowy z kilkoma agencjami i dodatkowo szukają klientów na własną rękę. Takie działanie w rezultacie generuje rywalizację i rodzi niezdrową konkurencję między oferentem i pośrednikami. Każdemu zależy na czasie, żeby jak najszybciej sprzedać nieruchomość. Korzystając jednak z pomocy kolejnego agenta, oferent nieświadomie dyskwalifikuje działania poprzedniego, a w internecie znajduje się kilka ofert tej samej nieruchomości z innymi kwotami. Ogłoszenia reklamowe przygotowywane przez wielu niezależnych pośredników mogą się znacząco od siebie różnić, a co najważniejsze: podawaną ceną, zależną od prowizji naliczanej za pośrednictwo.

 

Umowa na wyłączność – sprzedaż korzystna

 

Zebranie należytych informacji o mieszkaniu, przygotowanie odpowiednich materiałów, wykonanie profesjonalnych zdjęć nieruchomości, a potem opracowanie dobrej strategii marketingowej z zastosowaniem wszelkich środków promocji tak, by jak najlepiej wyeksponować ofertę mieszkania w serwisach ogłoszeniowych jest czasochłonne i wymaga od pośrednika pełnego zaangażowania. Dobrze przygotowana oferta sprzedażowa wykonana pod klauzulą wyłączności ma dużo większe szanse na szczęśliwy finał współpracy oferenta z pośrednikiem.

 

Czym różni się umowa otwarta od umowy na wyłączność?

 

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszej prezentacji dotyczącej korzyści z umowy na wyłączność, jaką otrzymasz podejmując współpracę z biurem nieruchomości z Wodzisławia Śląskiego DOM-ex.

 

 

 

Sam zdecyduj, która z umów jest dla Ciebie korzystniejsza i efektywna.