Masz pytania?
Zadzwoń na infolinię

(32) 750 84 67

Wyszukaj ofertę

Chcę kupić

Chcę
Kupić

zobacz więcej »
hcę sprzedać

Chcę
Sprzedać

zobacz więcej »

Finanse

Mieszkanie Dla Młodych

Na tym etapie, założenia programu mogą ulec zmianie z uwagi na fakt, że projekt nie przeszedł jeszcze procedury legislacyjnej. Według zapowiedzi przedstawicieli Rządu, program Mieszkanie dla Młodych, tak jak w przypadku "Rodziny na swoim" ma być skierowany do rodzin i singli.

Dla kogo:

Uczestnicy programu otrzymają jednorazową dopłatę do kredytu (w wysokości 10%), liczoną według wartości odtworzeniowej metra kwadratowego mieszkania. Dopłatą zaś zostanie objęte 50 m2 zakupionego mieszkania, o powierzchni maksymalnej do 75 m2. Pomoc Państwa w ramach programu Mieszkanie dla Młodych może dodatkowo wzrosnąć, gdyż rodziny z dziećmi, skorzystają z dodatkowej kwoty dopłaty, tj. kolejnych 5%. Jeśli w ciągu 5 lat w zakupionym mieszkaniu urodzi się trzecie dziecko, rodzina ta otrzyma dodatkowe 5% dopłaty.

Na konferencji prasowej z 14 października 2012 roku Minister Sławomir Nowak podkreślił, że liczy, iż program uda się wdrożyć w życie od połowy roku 2013.

Czy program Mieszkanie dla Młodych zacznie obowiązywać od już 2013 roku, czy może dopiero od 2014 roku, będzie stanowić niewątpliwy element kształtowania popytu i podaży na rynku nieruchomości.