Masz pytania?
Zadzwoń na infolinię

(32) 750 84 67

Wyszukaj ofertę

Chcę kupić

Chcę
Kupić

zobacz więcej »
hcę sprzedać

Chcę
Sprzedać

zobacz więcej »

Chcę sprzedać

Jak prezentować nieruchomość

Jeśli sprzedajesz mieszkanie lub dom, zadbaj o estetyczny wygląd mieszkania/domu. Warunkiem koniecznym, aby dobrze sprzedać nieruchomość, jest właściwe wyeksponowanie jej zalet i przedstawienie jej w jak najlepszym świetle.

Przygotowując się do sprzedaży warto popatrzeć na własną nieruchomość oczami potencjalnego klienta. Estetyczny wygląd mieszkania/domu to jeden z czynników zwiększających wartość nieruchomości i przyspieszający jej sprzedaż. Dlatego warto zadbać o kilka elementów, które wcale nie muszą dużo kosztować, a mogą wiele pomóc. Rozejrzyj się krytycznie po swojej nieruchomości, poproś też o szczerą poradę znajomego.

  • Dokonaj najpotrzebniejszych remontów i napraw: przyklej odklejającą się tapetę, napraw cieknący kran, nasmaruj skrzypiące zawiasy, wymień zużytą żarówkę. Czasami warto pomalować niektóre pomieszczenia.
  • W miarę możliwości usuń zbędne przedmioty. Pomieszczenia zagracone wieloma meblami często sprawiają wrażenie, że są mniejsze niż w rzeczywistości. Rowery, wózki dziecięce w marę możliwości schowaj do garażu lub piwnicy.
  • Pochowaj część rzeczy, szczególnie tych bardzo prywatnych. Spraw, aby potencjalny kupiec mógł wyobrazić sobie siebie w twoim mieszkaniu/domu, by poczuł, że tu może być jego miejsce na ziemi.
  • Posprzątaj gruntownie całą nieruchomość, szczególnie zwróć uwagę na łazienkę i kuchnię.
  • Zadbaj o dobry zapach. Bezpośrednio przed wizytą potencjalnych kupców wynieś śmieci i wywietrz pomieszczenia. Zapach często tworzy „pierwsze wrażenie”.

 

Odpowiednia pora prezentacji nieruchomości jest również ważna. Choć większość osób ze względu na pracę zawodową odwiedza nas wieczorami, w miarę możliwości spróbuj pokazać swoją nieruchomość w dzień, szczególnie gdy jest bardzo słonecznie.